Menüler

SERHAT ŞEHRİNİN EN BÜYÜK VE EN ÖNEMLİ TARIMSAL SULAMA YATIRIMI KARS BARAJININ AÇILIŞI CUMHURBAŞKANIMIZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILDI

22.06.2020

SERHAT ŞEHRİNİN EN BÜYÜK VE EN ÖNEMLİ TARIMSAL SULAMA YATIRIMI KARS BARAJININ AÇILIŞI CUMHURBAŞKANIMIZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILDI

Serhat Şehri Kars ilimizin uzun yıllardır hasretle ve umutla beklenen Kars Barajı ve Sulaması Projesinin su kaynağı ve en önemli ayağı olan Kars Barajı’nın açılışı 20 Haziran 2020 tarihinde Saat:13.30 ‘da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, Kars Barajı yerinden Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin takdimleriyle video konferans yöntemi ile açılışı gerçekleştirildi.

Düzenlenen merasime; 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Sayın Ahmet Arslan, Tarım, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kars Milletvekili Sayın Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars Valisi Sayın Türker Öksüz, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Metin, DSİ Genel Müdürümüz Sayın Kaya Yıldız katılım sağladılar.

Açılışı yapılan Kars Barajı’mızın Kars ilimize, Ülkemize hayırlı olmasını diliyor, bu projelerin hayata geçirilmesi noktasındaki desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, DSİ Genel Müdürlüğümüze, Milletvekillerimize, Valimize, başından bu yana emeği geçen DSİ 24. Bölge Müdürlüğümüz ve yüklenici firma çalışanlarına ve vatandaşlarımıza en kalbi teşekkürlerimizi sunuyoruz.